science

science

پرسشنامه خودكارآمدي درد (PSEQ)

 شكست در رهايي از درد، يكي از عواملي است كه بيماران درد مزمن را به سمت افكار و رفتارهاي خودكشي سوق مي‌دهد. در همين راستا اخيراً مفهوم عوامل محافظت‌كننده در برابر خودكشي مطرح‌شده است كه به‌عنوان افكار، عقايد يا توانايي‌هايي توصيف ميشود كه از افراد در برابر اثرات آسيب رسان عوامل خطر محافظت مي كند. وجود عوامل محافظت‌كننده در كنار عوامل خطر، اثرات عوامل خطر را كاهش داده و به‌صورت ضربه گير در برابر احتمال بروز افكار و رفتارهاي خودكشي عمل مي كند. مطالعات متعدد طيف گسترده اي از عوامل تعديل‌كننده و محافظت‌كننده در برابر عوامل خطر خودكشي را شناسايي كرده است. گروهي از محققان بر اساس الگوي ارزيابي طرح واره ي خودكشي (SAMS) نشان داده اند خودارزيابي هاي مثبت كه مشابه مفهوم خودكارآمدي بندورا است و به معني اطمينان افراد به توانايي شان در نشان دادن رفتارهاي خاص، مديريت هيجان ها، رويارويي با موقعيت‌هاي دشوار زندگي و به دست آوردن حمايت هاي اجتماعي است، يكي از عوامل تعديل‌كننده در برابر خودكشي محسوب مي شود. خودكارآمدي مرتبط با درد عبارت است از ميزان اطمينان فرد به توانايي اش براي حفظ عملكرد علي رغم وجود درد كه نقش آن در ناتوانايي هاي مربوط به درد در تحقيقات متعدد نشان داده‌ شده است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳:۴۴ | مهرداد بلاغي
،

پروتكل مداخله ترك سيگار و دخانيات با رويكرد مصاحبه انگيزشي و درمان شناختي رفتاري

مصرف سيگار و ساير دخانيات در بسياري از جوامع تبديل به يكي از مشكلات بزرگ حوزه سلامت شده است. در ايران نيز ميزان مصرف سيگار و دخانيات بسيار بالاست كه باعث تحميل هزينه‌هاي مادي و جسمي بسيار زياد به افراد، خانواده‌ها و كل جامعه شده است. بسياري از افرادي كه سيگار مصرف مي‌كنند دوست دارند آن را ترك كنند و در برخي موارد براي اين كار به روانشناسان و مشاوران مراجعه مي‌كنند. بنابراين اگر روانشناسان و مشاوران يك پروتكل مداخله استاندارد و جامع براي رويارويي با چنين مراجعاني داشته باشند ميزان موفقيت آنان به شدت افزايش خواهد يافت. پروتكل مداخله ترك سيگار و دخانيات با رويكرد مصاحبه انگيزشي و درمان شناختي رفتاري نيز با همين هدف توسط موسسه ايران تحقيق آماده سازي شده است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳:۰۴ | مهرداد بلاغي
،

انتشار سالامي و انتشار حجم دهنده چه مفهومي دارند؟

پژوهشگران عمداً يا سهواً ممكن است در انتشار اثر علمي خود مرتكب اشتباه يا جعل علمي شوند. در اينجا مي‌خواهيم به دو نوع عمل غيراخلاقي در انتشار آثار علمي با نام هاي انتشار سالامي (Salami publications) و مقالات حجم دهنده (Meat extenders articles) بپردازيم و به اين سوال كه انتشار سالامي و انتشار حجم دهنده چه مفهومي دارند؟ پاسخ دهيم.

سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۲:۲۳ | مهرداد بلاغي
،

چرا قبل از شروع مقاله نويسي بايد ادبيات پژوهش را مطالعه كنيم؟

بارها شنيده ايم كه اساتيد راهنما و محققان حرفه‌اي توصيه مي‌كنند كه قبل از انجام هرگونه پژوهش به مطالعه ادبيات تحقيق بپردازيد. اما اولين سوال اين است كه ادبيات تحقيق به چه معناست؟ فرض كنيد پزوهشگري مي‌خواهد درباره استرس و پرخاشگري دانش آموزان تحقيق انجام دهد. تمامي مقالاتي كه تاكنون در حيطه استرس يا پرخاشگري  يا هر دو بر روي دانش آموزان كار شده‌اند به عنوان ادبيات تحقيق آن پژوهش شناخته مي‌شوند. معمولاً پژوهشگران مقالاتي كه در ۵ سال اخير بر روي اين دو متغير و جامعه آماري دانش اموزان كار شده‌اند را به عنوان مقالات هدف انتخاب مي‌كنند. در زير به پاسخ به سوال چرا قبل از شروع مقاله نويسي بايد ادبيات پژوهش را مطالعه كنيم؟ مي‌پردازيم.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۱:۵۱ | مهرداد بلاغي
،

پذيرش و چاپ مقاله علمي پژوهشي

بسياري از دانشجويان و اساتيد بايد نتايج پژوهش‌هاي خود را در قالب مقالات علمي در مجلات معتبر داخلي و يا خارجي به چاپ برسانند. از سوي ديگر به دليل عدم نياز به ترجمه و آشنا بودن به ساختار مقالات مجلات داخلي، تمايل به پذيرش و چاپ مقاله علمي پژوهشي در ايران بيشتر از مجلات ISI و اسكوپوس است. البته بسياري از متخصصان معتقدند كه سطح علمي برخي از مجلات علمي پژوهشي داخلي از مجلات مشابه خارجي نمايه شده در ISI و اسكوپوس نيز بالاتر است و به همين دليل براي چاپ مقاله در مجلات داخلي بايد سطح مقاله نگارش شده بسيار بالا باشد.

 سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۰:۵۶ | مهرداد بلاغي
،

چهار گام عالي براي چاپ كتاب

چهار گام عالي براي چاپ كتاب

۱- اهداف خود را مشخص كنيد: اگر قصد داريد كتابي چاپ كنيد، بهتر است قبل از اقدام كردن به هر كاري هدف خود را از چاپ اين كتاب مشخص نماييد. آيا شما قصد نوشتن يك كتاب پرفروش را داريد؟ يا هدف شما اين است كه براي دوره‌هاي آموزشي كه برگزار مي‌كنيد يك كتاب بنويسيد و پس از هر كارگاه آن را به شركت كنندگان اهدا كنيد؟ يا اينكه هدف شما تقويت رزومه و استفاده از مزاياي چاپ كتاب براي مصاحبه شغلي يا دكتري است؟ برخي نيز دوست دارند نام خود را بر روي كتاب ببينند و اين كار به آن‌ها لذت مي‌دهد. در هر صورت شما بايد از ابتدا هدف خود را مشخص كنيد چرا كه داشتن چنين هدفي بر نوع و كيفيت كتابي كه آماده مي‌كنيد تاثير خواهد گذاشت.

 سايت ترجمه مقاله نيتيو را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۹:۵۸ | مهرداد بلاغي
،
science
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان