science

science

تاثير چاپ كتاب در مصاحبه دكتري

اگر شما هم دانشجو باشيد حتماً مي‌دانيد كه اين روزها شرط موفقيت در بيشتر آزمون‌ها به خصوص آزمون دكتري تخصصي داشتن يك رزومه قوي و خوب ظاهر شدن در مصاحبه است. البته اين شرايط در بيشتر كشورها وجود دارد و شرط پذيرش در دانشگاه‌ها به خصوص در دوره دكتري به نظر اساتيد مصاحبه شونده بستگي دارد. بنابراين شما بايد هم از ديد كمي بتوانيد نمره بالايي را در مصاحبه كسب كنيد و هم از ديد كيفي بتوانيد تاثير مثبتي بر ديدگاه اساتيد مصاحبه شونده برجاي بگذاريد. در اينجا درباره تاثير چاپ كتاب در مصاحبه دكتري نكاتي را توضيح خواهيم داد.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۹:۳۳ | مهرداد بلاغي
،

چاپ كتاب شعر و داستان

موسسه چاپ كتاب نارون آماده چاپ كتاب شعر و داستان متقاضيان عزيز مي‌باشد. بسياري از افراد با استفاده از ذوق و قريجه و استعداد در سرودن شعر يا نوشتن رمان و داستان حتي داستان‌هاي كوتاه و اخذ بازخوردهاي مثبت از اطرافيان آن‌ها را برآن مي‌دارد كه آثار خود را از طريق مجاري قانوني به چاپ برسانند. واقعيت اين است كه چاپ آثار هنري مزيت‌هاي گوناگوني دارد. اولين مزيت آن است كه افراد با چاپ اشعار خود مالكيت مادي و معنوي خود را به آن اثر احراز مي‌دارند. بارها ديده شده است كه برخي افراد سودجود با به دست آوردن آثار هنري فرد ديگر اقدام به چاپ آن‌ها به نام خود مي‌كنند كه بدين سبب حاصل تلاش سال‌هاي متمادي شخص ديگر را تصاحب مي‌كنند. دومين مزيت چاپ آثار هنري آن است كه افراد بسياري با ديدن آن‌ها مي‌توانند بازخوردهاي بسيار دقيق و تخصي را به نگارنده ارائه كنند كه مي‌تواند در بالا رفتن كيفيت اين آثار بسيار كمك كننده باشد. سومين امتياز چاپ آثار هنري، كسب شهرت و شناخته شدن است. يقيناً وقتي شعري سروده مي‌شود صرفاً خود شاعر و يا در بهترين حالت چند تن از اطرافيان با اشعار آشنا مي‌شوند و به آن‌ها گوش مي‌دهند. در صورتي‌كه اگر اين آثار چاپ شود و مورد پذيرش و تاييد مخاطبان قرار گيرد، شهرت و معروفيت فرد مولف بيشتر از پيش خواهد بود. اين مزيت‌ها و ده‌ها مزيت ديگر باعث مي‌شود كه چاپ آثار هنري اهميت و ارزش بيشتري پيدا كند.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۹:۳۳ | مهرداد بلاغي
،

چاپ فوري مقاله در مجلات معتبر بين المللي

نتيجه ماه‌ها و شايد سالها زحمت يك پژوهشگر زماني به بار مي‌نشيند و حاصل مي‌دهد كه وي بتواند مقاله خود را در يك مجله معتبر علمي چاپ نمايد. بدين قرار، پذيرش و چاپ مقاله يك فرآيند بسيار با اهميت و حساسي است. بارها در مطالب آموزشي (ورود به صفحه آموزشها) همين وب سايت در مورد شرايط و ضوابط مختلف پذيرش و چاپ مقاله صحبت نموده‌ايم و پژوهشگران را از جوانب مختلف و حساس آن مطلع كرده‌ايم. با اين حال، برخي از پژوهشگران به دلايلي اين امكان را ندارند كه مقاله نگارش شده خود را به مجلات علمي ارسال نمايند و پيگيري‌هاي لازم را انجام دهند. مركز پژوهشي اوج دانش برحسب اين نياز پژوهشگران و با همكاري جمعي از پژوهشگران زبده و با رزومه در رشته‌هاي مختلف توانسته است اين عزيزان را در فرآيند پذيرش و چاپ مقاله ياري دهد. پذيرش و چاپ فوري مقاله در مجلات بين المللي يكي از ارزنده‌ترين خدمات اين مركز پژوهشي مي‌باشد و به واسطه آن توانسته‌ايم مقالات بسيار زيادي را از كشور عزيزمان در مجلات مختلف دنيا به مرحله پذيرش و چاپ برسانيم. چاپ سريع مقاله در مجلات بين المللي فرآيندي تخصصي است كه براي انجام آن مهارتهاي بسيار زيادي بايد درگير شود. در زير به برخي از اقدامات اين فرآيند اشاره مي‌شود.

سايت پذيرش مقاله و چاپ مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۷:۲۱ | مهرداد بلاغي
،

۸ توصيه مهم براي طراحي جلد كتاب

بارها درباره طراحي جلد كتاب توصيه‌هايي شنيده‌ايم و مي‌توان گفت اين توصيه‌ها معمولاً بسيار متنوع و گاهاً متضاد هستند. يكي از اولين عناصري كه در هر كتاب در ديد اول به چشم مي‌آيد و براي بسياري از خوانندگان حساس و دقيق مهم است جلد كتاب مي‌باشد. از آنجايي كه طراحي جلد كتاب از ديد بسياري از نويسندگان بزرگ و معروف نيز بسيار مهم و تاثيرگذار قلمداد شده است با مطالعه منابع مختلف و گزينش مطالب آنها ۸ توصيه مهم براي طراحي جلد كتاب در اين مطلب ارايه نموده‌ايم.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۹:۳۴ | مهرداد بلاغي
،

۷ نكته كاربردي و عالي در انتخاب عنوان كتاب

نويسندگان كتاب در كار نگارش كتاب مهارتهاي بسيار زيادي را لازم دارند تا بتوانند كتابي را به صورت كامل نوشته و به چاپ و انتشار برسانند. متاسفانه برخي از نويسندگان مبتدي و حتي مجرب زمان زيادي را براي اموزش اصول نگارش و چاپ كتاب صرف نمي‌كنند. براي مثال، گذشته از اصول و تكنيك‌هاي پيچيده محتواي كتاب، بر اساس مطالعاتي كه نگارنده اين مطلب از وب سايت‌هاي مختلف انجام داد براي انتخاب عنوان يك كتاب شايد بيش از ۱۰۰ توصيه متفاوت و مختلف براي نويسندگان كتاب ارايه شده است. آيا تمامي نويسندگان كتاب اين توصيه‌ها را ديده‌اند و آنها را خوانده‌اند؟ در ذهن داشته باشيد كه اگر روزي چندين جلد كتاب چاپ كرده باشيد ولي اصول و تكنيك‌هاي آن را رعايت نكرده باشيد با قاطعيت مي‌توانيم بگوييم كه شما تجربه بالايي در زمينه نگارش و چاپ كتاب نداريد. در زير به ارايه ۷ نكته كاربردي و عالي در انتخاب عنوان كتاب مي‌پردازيم كه مي‌تواند براي نويسندگان كتاب راهبردي باشد. اين ۷ نكته عمدتاً براي كتابهاي دانشگاهي و آموزشي (نه كتابهاي داستان و رمان) بيشتر مناسب است.

سايت چاپ كتاب و ترجمه كتاب نارون را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۲ دى ۱۳۹۶ | ۰۲:۵۲:۵۹ | مهرداد بلاغي
،

چگونه يك مجله اسكوپوس پيدا كنيم كه فرآيند چاپ آن كوتاه باشد؟

بدون استثنا تمامي مقاله نويسان اين تمايل را دارند كه بعد از اتمام كار نگارش مقاله، مقاله آنها در كوتاه‌ترين زمان ممكنه در مجله دلخواهشان پذيرش و چاپ شود. پذيرش و چاپ مقاله در كوتاه ترين زمان ممكنه غيرممكن نيست و كافي است نگارنده مقاله چندين وجه را در نظر گيرد. اين وجوه به عوامل دروني و بيروني تقسيم مي‌شود. عوامل دروني همان كيفيت مقاله و ميزان علمي و اصولي بودن مقاله است، و عوامل بيروني عواملي هستند كه خارج از دسترس نويسنده مقاله هستند و معمولاً هيچ ارتباطي با كيفيت مقاله او ندارند. برخي مجلات به واسطه استقبال زياد نويسندگان، معروفيت و محبوبيت و عوامل ديگر طول فرآيند چاپ و پذيرش طولاني دارند و برعكس. برخي ديگر از مجلات نيز علي رغم كيفيت بالا و محبوبيت‌شان سيستمي انديشيده‌اند تا بتوانند فرآيند چاپ و پذيرش خود را كوتاه كنند. يكي از پايگاه‌هاي علمي مهم و معروف دنيا اسكوپوس است كه خود وابسته به موسسه الزوير مي‌باشد. در اين جا طي مطلبي با عنوان چگونه يك مجله اسكوپوس پيدا كنيم كه فرآيند چاپ آن كوتاه باشد؟ مي‌كوشيم براي آن دسته از افرادي كه قصد چاپ و پذيرش مقاله در اين پايگاه را در مدت كوتاهي دارند پاسخي ارايه دهيم.

سايت چاپ مقاله و پذيرش مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۲ دى ۱۳۹۶ | ۰۲:۵۱:۵۵ | مهرداد بلاغي
،

پرسشنامه خودكارآمدي درد (PSEQ)

 شكست در رهايي از درد، يكي از عواملي است كه بيماران درد مزمن را به سمت افكار و رفتارهاي خودكشي سوق مي‌دهد. در همين راستا اخيراً مفهوم عوامل محافظت‌كننده در برابر خودكشي مطرح‌شده است كه به‌عنوان افكار، عقايد يا توانايي‌هايي توصيف ميشود كه از افراد در برابر اثرات آسيب رسان عوامل خطر محافظت مي كند. وجود عوامل محافظت‌كننده در كنار عوامل خطر، اثرات عوامل خطر را كاهش داده و به‌صورت ضربه گير در برابر احتمال بروز افكار و رفتارهاي خودكشي عمل مي كند. مطالعات متعدد طيف گسترده اي از عوامل تعديل‌كننده و محافظت‌كننده در برابر عوامل خطر خودكشي را شناسايي كرده است. گروهي از محققان بر اساس الگوي ارزيابي طرح واره ي خودكشي (SAMS) نشان داده اند خودارزيابي هاي مثبت كه مشابه مفهوم خودكارآمدي بندورا است و به معني اطمينان افراد به توانايي شان در نشان دادن رفتارهاي خاص، مديريت هيجان ها، رويارويي با موقعيت‌هاي دشوار زندگي و به دست آوردن حمايت هاي اجتماعي است، يكي از عوامل تعديل‌كننده در برابر خودكشي محسوب مي شود. خودكارآمدي مرتبط با درد عبارت است از ميزان اطمينان فرد به توانايي اش براي حفظ عملكرد علي رغم وجود درد كه نقش آن در ناتوانايي هاي مربوط به درد در تحقيقات متعدد نشان داده‌ شده است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳:۴۴ | مهرداد بلاغي
،

پروتكل مداخله ترك سيگار و دخانيات با رويكرد مصاحبه انگيزشي و درمان شناختي رفتاري

مصرف سيگار و ساير دخانيات در بسياري از جوامع تبديل به يكي از مشكلات بزرگ حوزه سلامت شده است. در ايران نيز ميزان مصرف سيگار و دخانيات بسيار بالاست كه باعث تحميل هزينه‌هاي مادي و جسمي بسيار زياد به افراد، خانواده‌ها و كل جامعه شده است. بسياري از افرادي كه سيگار مصرف مي‌كنند دوست دارند آن را ترك كنند و در برخي موارد براي اين كار به روانشناسان و مشاوران مراجعه مي‌كنند. بنابراين اگر روانشناسان و مشاوران يك پروتكل مداخله استاندارد و جامع براي رويارويي با چنين مراجعاني داشته باشند ميزان موفقيت آنان به شدت افزايش خواهد يافت. پروتكل مداخله ترك سيگار و دخانيات با رويكرد مصاحبه انگيزشي و درمان شناختي رفتاري نيز با همين هدف توسط موسسه ايران تحقيق آماده سازي شده است.

فروشگاه پرسشنامه ، پروتكل و پاورپوينت ايران تحقيق را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۳:۰۴ | مهرداد بلاغي
،

انتشار سالامي و انتشار حجم دهنده چه مفهومي دارند؟

پژوهشگران عمداً يا سهواً ممكن است در انتشار اثر علمي خود مرتكب اشتباه يا جعل علمي شوند. در اينجا مي‌خواهيم به دو نوع عمل غيراخلاقي در انتشار آثار علمي با نام هاي انتشار سالامي (Salami publications) و مقالات حجم دهنده (Meat extenders articles) بپردازيم و به اين سوال كه انتشار سالامي و انتشار حجم دهنده چه مفهومي دارند؟ پاسخ دهيم.

سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۲:۲۳ | مهرداد بلاغي
،

چرا قبل از شروع مقاله نويسي بايد ادبيات پژوهش را مطالعه كنيم؟

بارها شنيده ايم كه اساتيد راهنما و محققان حرفه‌اي توصيه مي‌كنند كه قبل از انجام هرگونه پژوهش به مطالعه ادبيات تحقيق بپردازيد. اما اولين سوال اين است كه ادبيات تحقيق به چه معناست؟ فرض كنيد پزوهشگري مي‌خواهد درباره استرس و پرخاشگري دانش آموزان تحقيق انجام دهد. تمامي مقالاتي كه تاكنون در حيطه استرس يا پرخاشگري  يا هر دو بر روي دانش آموزان كار شده‌اند به عنوان ادبيات تحقيق آن پژوهش شناخته مي‌شوند. معمولاً پژوهشگران مقالاتي كه در ۵ سال اخير بر روي اين دو متغير و جامعه آماري دانش اموزان كار شده‌اند را به عنوان مقالات هدف انتخاب مي‌كنند. در زير به پاسخ به سوال چرا قبل از شروع مقاله نويسي بايد ادبيات پژوهش را مطالعه كنيم؟ مي‌پردازيم.

 سايت چاپ مقاله و ترجمه مقاله اوج دانش را مشاهده كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۹ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۳۱:۵۱ | مهرداد بلاغي
،
science
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 23
بازديد ديروز : 52
بازديد كل : 1758

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان